İstanbul İzmir Ankara
30°C 29°C 29°C
   
   
Eklenme: (13.10.2010 13:19:30) 

29 EKİM 2010 CUMHURİYET BAYRAMI TÖREN PROGRAMI29 EKİM 2010 CUMHURİYET BAYRAMI TÖREN PROGRAMI

(GENEL ESASLAR)

1. Cumhuriyetimizin 87.yıldönümü aşağıdaki şekilde törenlerle kutlanacaktır.

2. Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim 2010 Perşembe günü saat:13.00'te başlar,29 Ekim 2010 Cuma günü saat: 24.00' te sona erer.

3. 28 Ekim 2010 Perşembe günü saat:13.00'ten itibaren resmi ve özel bütün kurum ve kuruluşlar, iş yerleri, konutlar, yollar ve meydanlar Şanlı Bayrağımız ile süslenip donatılacaktır.

4. Bu süre içerisinde resmi daireler ve kuruluşlar tatildir. Sürekli görev yapması gereken kuruluşların özel kanunlardaki hükümleri saklıdır.

A- ÇELENK SUNMA TÖRENİ:

1. 28 Ekim 2010 Perşembe günü saat:13.00'te Çelenk Sunma Töreni yapılacaktır.

2. Tören alanı Atapark’ta bulunan Atatürk Anıtı önüdür.

3. Çelenkler Atatürk Anıtına protokol sırasına göre daire müdür ve amirleri tarafından bizzat sunulacaktır. Çelenk sunacak görevliler kılık kıyafet yönetmeliğine göre giyineceklerdir.

4. Yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulacak, takiben İstiklal Marşımız eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekilecektir.

5. Çelenk Sunma Törenine bütün kurum ve kuruluşların müdürleri, amirleri ve tüm okulların müdürleri, iki öğretmen ve her okuldan mutlaka 5'er kişilik öğrenci gurubu katılacaktır.

6. Çelenk Sunma Törenine Haznedar Abdi İpekçi İlköğretim okulundan 30(Otuz)kişilik öğrenci korosu İstiklal Marşı için katılacaktır.

7. Çelenk Sunma Töreninde çelenk sunacak kamu kurum ve kuruluşlarının çelenkleri en geç 12.30'da tören alanında hazır bulunacaktır.

B- BAYRAM TEBRİKATI:

29 Ekim 2010 Cuma günü saat:09.00-09.30 arasında yapılacak tebrikatta kamu kurum ve kuruluşlarının Müdür, Amir ve kuruluş temsilcilerinin tebriklerini Güngören Kaymakamı Sayın Seyfettin AZİZOĞLU Kaymakamlık Makamında protokol sırasına göre kabul edecektir. Protokol sıralaması ile ilgili düzenleme İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdür V. İlkay SATILMIŞ tarafından yapılacaktır.

C- KUTLAMA TÖRENİ:

1. Kutlama töreni Güngören Mimar Yahya Baş stadında yapılacaktır.

2. 29 Ekim 2010 Cuma günü saat:09.30'da törene katılan okullar, kuruluşlar ve halk tören alanında yerini almış olacaktır.

3. Saat:10.00'da Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacaklardır.

4. Protokolün yerini almasından sonra İstiklal Marşımız okunacak, Şanlı Bayrağımız Güngören Anadolu Lisesinden iki öğrenci tarafından göndere çekilecektir.

5. Güngören Kaymakamı Sayın Seyfettin AZİZOGLU, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapacaktır.

6. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından Cumhuriyetin anlam ve önemi ile ilgili şiirler okunacaktır.

7. Ergenekon İlköğretim Okulu ve Özel Başarılı Koleji Halk oyunları ekipleri gösterilerini sunacaklardır.

8. Stadyumdaki fon gösterileri Güngören Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve idarecileri kontrolünde aynı okulun öğrencileri tarafından gerçekleştirilecektir.

9. Resmigeçit aşağıdaki sıraya göre yapılacaktır.

a- Tören komutanı

b- Bayraklar

c- Flamalar

d- Halk oyunları ekipleri

e- Okul öğrenci gurupları

GÖREVLENDİRME

BELEDİYE BAŞKANLIĞI:

1. Atatürk anıtı önündeki çelenk sunma töreni ile stadyumdaki törenler için konuşma kürsüsü, ses yayın cihazının hazırlanarak kurulması.

2. Caddelerin ve tören alanlarının bayraklarla süslenmesi ve ışıklandırılması.

3. Protokolün oturacağı Şeref Tribününün hazırlanması ve süslenmesi.

4. Stadyum ve halkın oturacağı kısımların temizlenmesi, stadyumun Bayrak ve dövizlerle süslenmesi.

5. Törene katılan öğrenci ve seyircilere bayrak dağıtılması.

6. Tören sonunda protokol üyelerine ve törende görevli personele yemek verilmesi.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ:

1. Çelenk sunma töreninde; Tören komutanlığını, Güngören İlköğretim okulu Beden Eğitimi öğretmeni Necmi AKSAKALLI, yardımcılığını Ali Fuat Cebesoy İlköğretim okulu Beden Eğitimi öğretmeni Cüneyt ÖZKARAKAŞ yapacaklardır.

2. Çelenk sunma töreninde sunuculuk görevini Güngören Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Mesut DURAN, yardımcılığını Tuncay Azaphan Ticaret Meslek Lisesi Edebiyat öğretmeni Nuray UĞURLU yapacaklardır.

3. Stadyumdaki tören geçişi sırasında Gençosman İMKB Ticaret Meslek Lisesi bando takımı geçit törenine eşlik edecektir.

4. Çelenk sunma töreni ve stadyumda İstiklal Marşı, Haznedar Abdi İpekçi İlköğretim okulu korosu ve katılan diğer öğrenciler tarafından Osman Ülkümen Lisesi Müzik öğretmeni Hakan AKIN, yardımcısı, Güngören İlköğretim Okulu Müzik öğretmeni Yeşim Mine ÇAKIR, yönetiminde söylenecektir.

5. Stadyumda tören sunuculuğunu Güngören Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Mesut DURAN, Tuncay Azaphan Ticaret Meslek Lisesi Edebiyat öğretmeni Nuray UĞURLU yapacaklardır.

6. Stadyumdaki tören komutanlığını Tuncay Azaphan Ticaret Meslek Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Faruk GENÇTÜRK, yardımcılığını, Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Tuncay ALTUN yapacaklardır.

7. Her okul törene 40'ar kişilik öğrenci gurubu ile katılacaktır. Tören sırasında öğrencilerin kılık kıyafetleri, tertip ve düzeninden başta okul müdürleri olmak üzere tüm görevli öğretmenler sorumludur.

8. Okulların stadyumdaki yerleşimi tören komutanı tarafından yapılacaktır.

9. Tören sahasının çiziminden Cumhuriyet İlköğretim Okulu Beden eğitimi öğretmeni Sevcan ŞEN ve aynı okulun Resim öğretmeni Zeki SÖNMEZ, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü birlikte sorumludur.

10. Okulların başında sorumlu müdür yardımcıları ve öğretmenler, gurupların sağ başında belirli aralıklarla yürüyeceklerdir.

11. Güngören Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi, Güngören Anadolu Lisesi, Şiir Mektebi İlköğretim okulu ve İncirlibahçe İlköğretim okulundan şiir okuyacak birer öğrenci okul müdürleri tarafından belirlenecektir. Belirlenen öğrenciler 22 Ekim 2010 Cuma günü saat:10.00'da şiirlerini okumak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde hazır bulunacaklardır.

12. Genel Prova 26 Ekim 2010 Salı günü saat:10.00'da Güngören Kapalı Spor salonu yanındaki sahada yapılacaktır. Tüm görevliler ve öğrenci grupları Bayrak ve Flamalarla birlikte noksansız olarak genel provaya katılacaklardır.

13. Çelenk sunma töreni ve bayram töreni esnasında fotoğraf ve kamera çekimlerini Tuncay Azaphan Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencileri görevli öğretmenleri gözetiminde yapacaklardır.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

1. Çelenk sunma töreni, bayram kutlama töreni ve bayram yerine gidiş-gelişte emniyet tedbirlerini alacak ve trafik akışını kontrol edecektir.

2. Tören alanına görevlilerden başkasının girmemesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılacaktır.

3. Halkın stadyuma yerleşimi, tertip ve düzeni İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Zabıta memurlarınca işbirliği yapılarak sağlanacaktır. (Protokol karşısındaki tribününe halk alınmayacak, buraya okullardan gelen öğrenciler yerleştirilecektir)

4. Bayram öncesi stadyum çevresinde gerekli tedbirler alınacak ve sahanın güvenliği sağlanacaktır.

SAĞLIK GRUP BAŞKANLIĞI:

Toprak sahadaki prova ve tören günlerinde sağlık önlemleri için tam donanımlı ambulans ve yeterli sayıda sağlık personeli hazır bulunduracaktır.

GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ:

1. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Güngören Belediyesi ile iş birliği yaparak Stadyumun hazırlanması ve şeref tribününün düzenlenmesini sağlayacaktır.

2. Stadyumun bayram töreni için çizimi tören komutanı ve yardımcıları ile birlikte gerçekleştirilecektir.

3. Hava muhalefeti olduğu takdirde tören Güngören Kapalı Spor salonunda yapılacak, salonunun törene hazır, temiz ve ses düzeninin hazır bulundurulmasından sorumludur.

DİĞER HUSUSLAR:

1. Aşağıda isimleri ve unvanları yazılı görevliler Cumhuriyet Bayramının kutlanması ve
çelenk sunma töreninin tertip ve düzeninden sorumludurlar,

a-) Hayrettin YILDIZ (İlçe Sağlık Grup Başkanı)

b-) Nilüfer YILMAZ (İlçe Gençlik ve Spor Müdürü)

c-) Fethi CEBECİ (İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü)

b-) Erbil TEK (Haznedar Abdi İpekçi İlköğretim Okulu Müdürü)

d-) Ünsal ÖZDEMİR (Tuncay Azaphan Ticaret Meslek Lisesi Müdürü)

e-) Yusuf KAHRAMAN(Güngören Anadolu Lisesi Müdürü)

f-) Hanefi ERÇETİN (Halk Eğitim Merkezi Müdürü)

2. Törene katılan guruplar dışında kalan öğretmen ve öğrenciler, okullarda hazırlanan programı uygulayacaklardır. Okullarda hazırlanan program 22 Ekim 2010 Cuma günü mesai bitimine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dosya halinde gönderilecektir.

3. Tören alanındaki protokol tribününden Sosyal Hizmetler Merkezi Müdür V. İlkay SATILMIŞ ile Alaattin CENGİZ sorumlu olup, tribünün sağ tarafında Askeri Personel ile Şehit ve Gazi yakınları yer alacaktır.

4. 29 Ekim 2010 Cuma günü hava muhalefeti olduğu takdirde Mimar Yahya Baş Stadyumunda yapılacak tören Güngören Kapalı Spor salonunda yapılacaktır.

5. 29 Ekim 2010 Cumhuriyet Bayramı'nın İlçemizde en anlamlı ve görkemli şekilde kutlanması için “Bu Program İlgililere Emir, Halkımıza Davetiye Niteliğindedir”. 07/10/2010
Facebook'ta Paylaş